top of page

Tradicinė žvejyba kormoranais

  • Writer: Kamilė Aleliūnienė
    Kamilė Aleliūnienė
  • 2023-04-15
  • 1 min. skaitymo

Atnaujinta: 2023-05-30


Lietuvoje kormoranai nėra itin mėgstami. Šio paukščio labai nemėgsta dėl poros priežasčių - dėl medžių džiovinimo ir žuvų gaudymo. Jie niokoja Juodkrantės sengirę ir sparčiai mažina vidaus vandenų žuvų išteklius. Tačiau, ne visur kormoranai yra nepageidautini svečiai. Kai kur žmones ir jūrvarnius-kormoranus sieja itin glaudūs ryšiai. Pvz. Žvejybos su kormoranais tradicijos Japonijoje ir Kinijoje yra pačios seniausios. Šiai veiklai tinka tik jūrinių kormoranų rūšis. Jie išsiskiria ramiu ir taikiu būdu bei didele ištverme, sugauna daugiau ir didesnių žuvų. Žvejybos mokymai trunka trejus metus ir tik geras augintinio elgsenos pažinimas, žvejo pastabumas ir kantrybė laiduoja sėkmę. Tinkamai prižiūrimi paukščiai gyvena ir tarnauja net iki 12 metų!


Pats procesas, atrodo, labai paprastas, tačiau tai reikalauja greičio, atidumo ir tinkamai išdresiruoto paukščio. Žvejyba vyksta naktį, pasišviečiant ant laivagalio pritvirtintais ugnies žibintais. Fakelo šviesa privilioja japoninius upėtakius –„ayu“. Greta laivo plaukiojantys paukščiai nardo ir gaudo šias žuvis.

Žvejybos su kormoranais metu paukščio sugauta ir pusiau praryta žuvis yra perimama žvejo. Per naktį sugaunama iki dviejų šimtų žuvų. Mūsų rudeninės kelionės metu, apie tradicinę žvejybą kormoranais bus galima sužinoti plačiau, o žinioms užtvirtinti pamatysime šį procesą gyvai. Ukai stebėsime vėlai vakare, įsėdę į specialius apžvalginius laivelius.





bottom of page